top of page

Jak przygotować się na sesję rodzinną z małymi dziećmi?

Zwykle sesje rodzinne odbywają się w dynamicznej atmosferze pełnej miłości, dlatego ważne, aby zadbać także o nią w ciągu dnia, przed sesją oraz pomyśleć o możliwym czynniku motywującym dla dzieci takim jak, np. wspólna zabawa po sesji.


Istotne jest także, aby pomyśleć o sposobie na rozśmieszenie dzieci poprzez przywoływanie, np. zabawnych sytuacji, lub czymkolwiek innym, co sprawia, że na ich twarzach pojawia się radość. To jest kluczowy element do tego, abym zrobiła dla Was sesję marzeń. Dzieci przed sesją powinny być nakarmione, najlepiej jeśli sesja będzie dostosowana do drzemki maluchów. Unikamy balsamowania i kremowania dzieci przed sesją.

Co do kolorystyki ubrań to warto wybrać coś w kolorach ziemi: brązy, beże i ewentualnie białe stylizacje. Tak, aby pasowały do stylistyki BOHO, w którym utrzymane jest studio. Na sesjach dzieciaczki jak i rodzice są boso, jeśli nie macie na to ochoty zadbajcie o "wyjściowe skarpetki" ;) . Jeśli marzycie o wspólnych zdjęciach, prosiłabym o wcześniejsze przygotowanie się do sesji, z takimi samymi wskazaniami jak powyżej.

Ze swojej strony również przysłowiowo, chociaż może też i dosłownie, staję na rzęsach, aby moi mali modele poczuli się jak u siebie. Studio jest bezpieczne, ciepłe i zawsze można liczyć na ulubione piosenki maluchów w tle oraz mój uśmiech i pozytywne nastawienie. Podążam także za potrzebami dzieci, na cokolwiek mają ochotę czy to skakanie po łóżku, psotki, a może po prostu przytulasy. Jednocześnie respektuję bezpieczeństwo na sesji, energię oraz dynamikę modeli.

Warto być także tu i teraz w toku trwania sesji, czyli nie miejmy zbytnich oczekiwań względem możliwości dziecka do długiego pozowania, wymuszonych uśmiechów. Zawsze najpierw próbuję je wywołać naturalnie, chociaż nie stronię także od tych klasycznych ujęć typu "popatrz w obiektyw i uśmiechnij się", jeśli tylko sobie tego życzycie i jeśli oczywiście jest ku temu przestrzeń.


Sesja rodzinna, to zapewnione ujęcia, na którym w końcu będziecie wszyscy razem! Warto zainwestować w pamiątkę, która zostanie z Wami na całe życie.


Jeśli masz pomysł na sesję w prezencie, napisz do mnie i zapoznaj się z pakietami i ofertą sesji prezentowych.Przy wspólnym wysiłku wychodzą właśnie takie piękne kadry!

Zapraszam serdecznie.

42 wyświetlenia2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page